wtorek, 3 marca 2015

Zmień swoją podświadomość

Witajcie Kochani,

Tak jak wczoraj wspominałam, przekonania tkwią w podświadomości. Niektórzy twierdzą, że odruchów naturalnych nie da się zmienić, dla mnie pewnymi naturalnymi odruchami są przekonania. Więc jak to w końcu jest, da się je zmienić czy nie da?

Najprostszy sposób zmian

Zapewne słyszeliście zdanie mówiące kłamstwo powiedziane tysiąc razy staje się prawdą. Jest to prawdą, szczególnie w zakresie przekonań. 

Wyobraźcie teraz sobie, że codziennie rano wstajecie z uśmiechem na ustach i powtarzacie "to będzie świetny dzień", innego dnia wstajecie rano w dość parszywym nastroju, ale starając mu się nie poddać cały czas powtarzacie "to będzie świetny dzień". Nagle po kilku albo nawet kilkunastu minutach orientujecie się, że zamiast powtarzać frazę nucicie pod nosem, a cały zły humor zniknął niczym poranna mgła, a później po kilku dniach wykonywania tego ćwiczenia umysł tak głęboko koduje to zdanie że rano od razu po przebudzeniu mówicie sobie to będzie świetny dzień i całkowicie niespodziewanie się tak dzieje.

Innym przykładem, który pamiętam z jednej z książek Vitalego jest opis cofnięcia się objawów śmiertelnej choroby u jednego z jego klientów. I w tym przypadku zadziałała siła zmobilizowania umysłu do innego myślenia. Ów chory, nazwijmy go dla uproszenia Jan, pewnego dnia tuż po diagnozie lekarskiej kupił kilka opakowań samoprzylepnych karteczek, na każdej napisał zdanie "mój organizm jest w doskonałej kondycji", "jestem w pełni sił witalnych", "jestem całkowicie zdrowy na ciele i duszy" itp. Po czym tych kilkaset karteczek porozwieszał w dosłownie wszystkich możliwych miejscach w domu. Dodatkowo co rano budził się mówiąc "jakie to szczęście że mam tak doskonałe zdrowie". Na kolejnych badaniach Jan dowiedział się, że jego wyniki są idealne i nie da się w żaden racjonalny sposób wyjaśnić tego w jaki sposób ta choroba mogła się cofnąć.

Zapewne słyszeliście o placebo i o autosugestii. Jest to dokładnie to o czym mówię, tylko sztuka polega na tym, żeby część prostych przekonań takich jak np. "ten dzień nic nie przyniesie nowego" zmienić na "jak wspaniale móc przeżywać nowy dzień i całkiem nowe możliwości". Jest to stosunkowo proste przekonanie, które można zmienić ciągłym nadpisywaniem w umyśle za pomocą kodu "będzie super i wspaniale" :).

Trochę trudniejsze sposoby zmian

A co zrobić z przekonaniami, które tkwią w nas taka głęboko że powtórzenie milion razy danej frazy niewiele pomoże? Tutaj musimy zastosować nieco ambitniejsze metody. :)

Jeśli problem jest względnie prosty, ale wielopoziomowy i poziom wyżej wynika z poziomu niżej można zastosować technikę nieco podobną do techniki powyżej z tą różnicą, że trzeba nadpisać kolejno każdą warstwę, która pojawia się po "ale". Np. "nie mogę znaleźć pracy" => "z łatwością dzisiaj znajdę pracę, ale nic nie będzie w moim zawodzie" => "z łatwością znajdę dzisiaj pracę, która będzie zbliżona do mojego fachu, ale na pewno będzie źle płatna" => "z łatwością znajdę dzisiaj pracę, która będzie zbliżona do mojego fachu i na pewno zarobię w niej mnóstwo pieniędzy".

Rozumiecie o co mi chodzi? Eliminujecie pozytywną myślą każdą przeciwność, a kiedy już nie pojawia się żadne nowe "ale" notujecie nowe przekonanie i powtarzacie je z wielką wiarą i dosłownie uporem maniaka :).

Kojarzę jeszcze kilka sposobów zmian przekonań, ale bez odpowiednich książek pod ręką, a przytaczając coś chcę przytoczyć coś z pewnego źródła, a nie z gdybania :).

Jeszcze wkrótce do tego wrócę :). Dzisiaj troszkę, krótko ale uczelnia na więcej czasem nie pozwala.

Pozdrawiam Ania :)

Etykiety: , , , , ,

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna